A A A

Fundacja Przeciwko Leukemii

 

 

 

 

Fundacja Przeciwko         Leukemii

 

 

Dnia 20.10.2015 o godz. 10.00 w Nowotomyskim Ośrodku Kultury

odbędzie się spotkanie z założycielami Fundacji Przeciwko Leukemii, zrealizowanymi dawcami szpiku oraz osobami po przeszczepie szpiku.

 

Fundacja bezpłatnie i bezinteresownie pomaga ludziom chorym na nowotwory krwi popularnie nazywane białaczkami. To pierwsza w Polsce wiarygodna organizacja, która oferuje pacjentom i ich rodzinom wszechstronną pomoc w najtrudniejszych chwilach życia. Prowadzi też działalność edukacyjną – propaguje wiedzę na temat nowotworów krwi i sposobów ich leczenia.

 

Dlatego że, najskuteczniejszą, dostępną bronią w walce z nowotworami krwi są przeszczepy szpiku kostnego i komórek krwiotwórczych z krwi obwodowej, to  Fundacja Przeciwko Leukemii wspiera   ośrodki medyczne, które propagują i stosują te metody leczenia. Chorzy cierpiący na nowotwory krwi, dla których jedyną szansą na przeżycie jest przeszczep szpiku kostnego,  w Fundacji Przeciwko Leukemii otrzymują też wszechstronną pomoc. Podczas pierwszego spotkania pacjenci i ich rodziny są dokładnie informowani o sposobach leczenia białaczek i o placówkach, w których jest ono realizowane.


Osoby, które podjęły lub podejmą świadomą decyzję i chcą bezinteresownie, bez szkody dla własnego zdrowia pomóc chorym na białaczkę, zapraszamy dnia 22.10.2015 r, w godzinach od 13.00 do 16.00 do Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, gdzie będzie miała miejsce rejestracja kandydatów na dawców szpiku.


Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani tematem lub patronatem medialnym, serdecznie zapraszam do współpracy


Dariusz Rafał
509 630 234

Fundacja Przeciwko Leukemii

www.leukemia.pl